Prvé dve miesta pre atlétov AKAZY

Prvé dve miesta v krosových štafetách pre atlétov AKAZY

V piatok 11. októbra sa malí atléti z Atletickej akadémie Žilina (AKAZA) zúčastnili krajského kola detského štafetového krosu. Išlo o postupové kolo do celoslovenského finále, kde postupujú tri najlepšie kluby z každého kraja.

14.10.2019 | 19:40

Krajské kolo sa konalo už tradične v žilinskom Lesoparku Chrasť a veru sa bolo na čo pozerať. Takmer dvadsiatka zúčastnených štafiet z ôsmich klubov je novým účastnickým rekordom, nielen v rámci Žilinského kraja, ale aj v rámci krajských kôl.

Keďže sa preteky konali v Žiline, rozhodli sa postaviť viac družstiev. Tímy, ktoré mali za cieľ pobiť sa o postup do finále, ale aj družstvo mladších atlétov, ktorí mali možnosť vyskúšať si preteky so staršími a nabrať skúsenosti do budúcna.

Dva tímy nakoniec dokázali vybojovať prvé dve miesta. Štafeta v zložení Šimon Molko, Linda Vyletelová, Matúš Molko a Lara Piková zvíťazila časom 15:51 min., o 20 sekúnd neskôr skončila na 2. mieste štafeta v zložení Peťo Ďuroška, Nina Čanecká, Matúš Turčan a Dominika Švaňová. Na 9. mieste, teda v 1. polovici štartového poľa dobehla ešte tretia štafeta v zložení Matúš Jaroščiak, Terezka Molková, Noro Ďuračík a Dominika Lovišková časom 17:30 min a na 16. mieste prišla do cieľa omladená štafeta Andrejka Holešová, Liam Andrejkovič, Eliška Kozáčková a Maťko Hnát.

Všetkým pretekárom patrí veľká gratulácia a poďakovanie za vzornú reprezentáciu klubu a za kvalitné výkony. Ako sa už stáva dobrým zvykom, deti boli maximálne disciplínované a správali sa profesionálne od samotnej prípravy, rozcvičenia, vzájomnej podpory až po odvedené výkony na trati a, samozrejme, aj po pretekoch, kedy pomohli upratať trať a pozbierať všetky pásky.

Autor: – r –