Community Run: beh za lepšie športoviská!

Zúčastnilo sa ho viac ako 150 detí, mladých aj dospelých zo Žiliny aj blízkeho okolia. Oproti minulému roku však bolo na podujatí viac dospelých. Hlavnou myšlienkou podujatia bolo spojiť rodiny a deti prostredníctvom športových disciplín, tvorivých workshopov a ísť pozitívnym príkladom.

„V tomto ročníku pribudli k detským behom behy pre staršie deti a dospelých. Pre deti bola pripravená prekážková atletická dráha, návštevníci si mohli zacvičiť jógu, nechýbal ani pohybovo – výtvarný workshop Cirkus Romána od divadla Haaf!, či maľovanie na tvár a rôzne atrakcie pre deti. Pre všetkých bolo zabezpečené aj občerstvenie a pitný režim a návštevníci sa mohli stretnúť aj s ambasádorkami projektu, sestrami Monikou, Zuzanou a Ivetou Haasovými,“ prezradil hlavný organizátor podujatia Karol Haas z Atletickej akadémie AKAZA. Spoluorganizátorom Community Run II. bola aj Základná škola Martinská.

Akciu, na ktorej ste mohli stretnúť aj zástupcov Žilinského večerníka, hodnotí Haas pozitívne. „Od detí aj rodičov sme mali na podujatie dobré ohlasy. Behom sme podporili aj boj za lepšiu infraštruktúru športovísk na základných školách, v ktorej má mesto dosť značné nedostatky. Na vlastné oči to mohol vidieť aj primátor Peter Fiabáne, ktorý sa na našu akciu prišiel pozrieť a chce tento zlý stav riešiť,“ doplnil Haas.

Autor: Michal Kolárik

Foto: Dávid Mičuch

Zdroj: https://www.zilinskyvecernik.sk/clanok/deti-a-dospeli-bezali-aj-za-lepsie-zilinske-sportoviska/10012/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *